Najnowsza technologia cyfryzacji i inteligentnego wsparcia Huawei modernizuje przemysł lotniczy i kolejowy

SZANGHAJ, 26 września 2023 r. /PRNewswire/ — Równolegle ze szczytem HUAWEI CONNECT 2023, pion lotnictwa i kolei Huawei zorganizował trzy międzynarodowe konferencje specjalnie ukierunkowane na tę branżę.

Korzystając z udoskonalonych cyfrowych i inteligentnych podwalin, Huawei zagłębia się w różnorodne rozwiązania branżowe i wspomaga inteligentny rozwój lotnictwa i kolei dzięki wielowymiarowej świadomości, wszechobecnej łączności i otwartym platformom.

Grupa China West Airport (CWAG) zaprosiła koncern Huawei do wspólnego opracowania kompleksowej strategii inteligentnej transformacji.

Według Lin Bina, zastępcy dyrektora generalnego CWAG, jego Spółka opracowała 35 inteligentnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, operacji, usług i innych zastosowań, wykorzystując wysokowydajną moc obliczeniową Huawei i otwarte inteligentne platformy, a także zaawansowane algorytmy branżowe.

W przypadku działalności portów lotniczych, cyfrowe i inteligentne rozwiązania obsługi naziemnej prognozują w czasie rzeczywistym status lotów, pasażerów i zasobów, a także błyskawicznie generują ostrzeżenia. W razie potrzeby inteligentnie koordynują pracę obsługi naziemnej. Rozwiązania te zwiększają wydajność obsługi naziemnej o 20% i skracają czas obsługi o 17%. Co więcej, inteligentne rozwiązania w zakresie obsługi lotnisk wprowadziły optymalny model wyników planu lotu w celu osiągnięcia najlepszego dopasowania podaży do popytu i wspomaganego przez sztuczną inteligencję dowodzenia operacjami.

Nieustannie rozwijające się technologie przyniosły zarówno wyzwania, jak i możliwości w zakresie cyfrowej transformacji przedsiębiorstw i inteligentnej modernizacji. Li Junfeng, wiceprezes Huawei i dyrektor generalny Huawei Aviation & Rail BU, wygłosił przemówienie otwierające międzynarodowy szczyt kolejowy. Wyjaśnił, że ponieważ GSM-R stopniowo ustępuje z rynku, branża kolejowa będzie potrzebować systemu łączności mobilnej nowej generacji, aby zapewnić wydajność i korzyści, a także utrzymać dynamiczny rozwój. W odpowiedzi Huawei zastanawia się, w jaki sposób może wykorzystać sztuczną inteligencję, aby jeszcze skuteczniej służyć branży kolejowej, a także opracował praktyki i dokonał niezwykłych osiągnięć podczas swojej podróży.

We współpracy z Huitie Technology firma Huawei opracowała rozwiązanie Smart Railway TFDS, oparte na modelu kolejowym Pangu z 3 miliardami parametrów. Rozwiązanie to uwzględnia wszystkie modele TFDS i skutecznie identyfikuje ponad 430 rodzajów usterek w 67 typach pojazdów, przy wskaźniku kompleksowej identyfikacji usterek przekraczającym 99,3%. System gwarantuje niemal zerową liczbę pominiętych kontroli pod kątem krytycznych usterek i trzykrotnie zwiększa wydajność operacyjną”.

KONTAKT: 

e-mail: [email protected]

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/2219738/image_986294_22595231.jpg

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/2219739/image_986294_22595309.jpg

SOURCE Huawei