Szybkie Wi-Fi z bazy turystycznej pod Mount Everest

Huawei i China Mobile nawiązują współpracę w celu zapewnienia łączności za pośrednictwem technologii F5.5G

RIKAZE, Chiny, 28 września 2023 r. /PRNewswire/ — Osoby przebywające w bazie turystycznej pod Mount Everest (Czomolungma) na wysokości 5200 m n.p.m. będą mogły teraz łączyć się z siecią szybkiego internetu Wi-Fi spod szczytu świata. Firmy China Mobile Communications Corporation Co. Ltd. (China Mobile) i Huawei ogłosiły pomyślne uruchomienie ultra-gigabitowych usług Wi-Fi premium i wiodącej technologii F5.5G – FTTR-B (Fiber-to-the-Room Business), umożliwiając pracownikom lokalnej administracji i innym osobom przebywającym w bazie korzystanie z szybkiej i niezawodnej komunikacji w celach prywatnych i zawodowych.

W biurze administracyjnym Everest Base Camp pracownicy koncentrują się na ochronie ekosystemu Himalajów. Praca ta obejmuje codzienne monitorowanie i sprawdzanie urządzeń ochrony środowiska, a następnie przesyłanie do Biura Administracyjnego Mount Everest raportów obejmujących zdjęcia, filmy i codzienne sprawozdania w wysokiej rozdzielczości. Wcześniej praca była utrudniona przez słabe połączenia sieciowe, co skutkowało spowolnionym transferem filmów, wieszaniem się stron i nieudanymi próbami przesyłania dokumentów. Dzięki nowo zainstalowanej szybkiej sieci FTTR-B komunikacja uległa zasadniczej poprawie, umożliwiając wszystkim pracownikom obozu i przebywającym w nim turystom korzystanie z wysokiej jakości usług Wi-Fi.

Technologię FTTR-B wdrożono również w hotelu zlokalizowanym w pobliskim mieście na wysokości 4200 m n.p.m. W przeszłości jego goście skarżyli się na brak połączenia sieciowego, wieszanie się stron i powolne działanie systemu hotelowego. Od czasu zainstalowania rozwiązania FTTR-B nawet 300 gości hotelowych jednocześnie może cieszyć się sprawnym dostępem do Internetu, a operacje hotelowe stały się bardziej wydajne.

Technologia FTTR-B firmy Huawei

Fiber-to-the-Room (FTTR) to sposób na zapewnienie wysokiej jakości gigabitowego, w pełni optycznego Wi-Fi przy użyciu dostępu światłowodowego w celu doprowadzenia sieci 10G do każdego pomieszczenia. Jako jedna z kluczowych technologii 5.5G, FTTR charakteryzuje się powszechnie dostępnymi sieciami 10G. Podczas gdy technologia FTTR jest przeznaczona głównie dla użytkowników domowych, rozwiązanie FTTR-B zostało wprowadzone wspólnie przez China Mobile i Huawei w celu udostępnienia ultra-gigabitowej, całkowicie optycznej sieci małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) w Chinach i znajduje szerokie zastosowanie w obiektach hotelowych i sklepach.

Urządzenia Huawei FTTR-B są wyposażone w elastyczne anteny o potrójnym trybie działania i mogą być instalowane na sufitach lub ścianach, aby zapewnić pełny zasięg Wi-Fi w pomieszczeniach, umożliwiając tym samym użytkownikom korzystanie z sieci premium w dowolnym miejscu. Rozwiązanie wykorzystuje kable Power-over-Fiber (PoF) do przesyłania sygnałów i jednoczesnego zasilania urządzeń, co eliminuje problemy związane z pozyskiwaniem energii. Ponadto aplikacja Huawei WeFTTR zapewnia funkcje takie jak zarządzanie architekturą sieci, optymalizacja sieci za pomocą jednego kliknięcia i samoobsługowa konfiguracja sieci dla personelu IT w biurach zarządu i obiektach hotelowych. To z kolei pozwala zmniejszyć obciążenie w zakresie operacji i konserwacji (O&M). Inżynierowie O&M z firmy China Mobile mogą również używać aplikacji do zdalnego lokalizowania problemów z siecią, poprawiając wydajność procesów O&M.

W 2024 roku firma China Mobile będzie współpracować z Huawei w celu dostarczenia rozwiązania FTTR-B na potrzeby baz turystycznych. Umożliwi to wspinaczom korzystanie z gigabitowych usług sieciowych podczas przygotowań do zdobycia najwyższych szczytów na świecie.

Jako wiodący globalny dostawca infrastruktury opartej na technologiach informacyjno-komunikacyjnych, firma Huawei współpracuje z operatorami takimi jak China Mobile i wspiera liczne MŚP w realizacji cyfrowej transformacji.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2234160/Huawei_FTTR_B_device.jpg

SOURCE Huawei